Dezynfekcja i ozonowanie obuwia
ozonowanie obuwia u podologa

jedna para obuwia – 15zł
dwie pary obuwia – 30zł
każda następna para obuwia – 10zł

Walka o zdrowe stopy i piękne paznokcie jest nie tylko długa, ale także dość kosztowna. Wszelkie postępy mogą być szybko zatracone ze względu na stosowane przez pacjenta buty. Warto wybrać gabinet podologiczny ONYX, który oferuje kompleksowe podejście do leczenia dolegliwości.

Dezynfekcja obuwia po zabiegu u podologa ONYX

W butach, szczególnie takich noszonych przez 8-12 godzin dziennie, gromadzi się pot, a ciepło i wilgoć to idealne miejsce do rozwoju szkodliwych bakterii oraz grzybów. Są one odpowiedzialne za brzydki zapach, a także powstawanie chorób stóp i paznokci.

Sterylizacja obuwia to dodatkowa usługa wprowadzona przez gabinet podologiczny ONYX. Jej zadaniem jest usunięcie potu oraz bakterii odpowiedzialnych za rozwój chorób stóp i paznokci. Stosowane narzędzia skutecznie pozbywają się również nieprzyjemnego zapachu. To doskonały sposób na dokładne oczyszczenie obuwia bez użycia wody czy detergentów, bez ryzyka jego zniszczenia.

Jak wygląda ozonowanie i dezynfekcja obuwia?

Cały proces jest dość prosty i trwa 50minut. Na początku obuwie zostaje umieszczone w specjalnym urządzeniu, które dokładnie dezynfekuje je za pomocą ozonu. Ten bezpieczny dla ludzi gaz wykazuje działanie około 50 razy bardziej skuteczne niż chlor, szybko więc pozbywa się bakterii, grzybów i innych szkodliwych cząsteczek. Tłoczenie ozonu do wnętrza obuwia razem z bakteriami usuwa również nieprzyjemny zapach. Później buty są dokładnie osuszane, a na koniec – dezynfekowane. Zużyte do procesu, nieświeże powietrze jest usuwane poza pomieszczenie.

Ceny dezynfekcji i ozonowania obuwia w gabinecie ONYX prezentują się następująco:

  • jedna para obuwia – 15zł
  • dwie pary obuwia – 30zł
  • każda następna para obuwia – 10zł

Koszty takiej usługi nie są zbyt wygórowane, warto więc z niej skorzystać, aby poprawić skuteczność terapii laserowej LUNULA w leczeniu grzybicy paznokci. Dla lepszego efektu obuwie do dezynfekcji i ozonowania powinno być wcześniej oczyszczone z błota lub piasku.