Oczyszczanie płytki paznokcia przed zabiegiem
Czyszczenie paznokci przed zabiegiem

liczba zabiegów – do decyzji podologa. Cena: 50-100 zł

Niektóre choroby paznokci sprawiają, że stają się one twarde, zgrubiałe albo całkowicie tracą naturalny kształt. Przykładem może być hiperkeratoza podpaznokciowa czy też płytki paznokciowej, czyli nadmierne rogowacenie naskórka.

Zrogowaciały naskórek nawarstwia się zarówno pod paznokciami, jak i na samej płytce, przez co pojawiają się rowki oraz wgłębienia. W bardziej zaawansowanym stadiach można zauważyć odwarstwienie płytki od palca, a także zmianę koloru paznokcia. Warto przeprowadzać więc regularne oczyszczanie w gabinecie podologicznym ONYX.

Zabieg czyszczenia paznokci przed zabiegiem u podologa ONYX

Profesjonalne oczyszczanie płytki paznokcia po konsultacji podologicznej sprawia, że terapia laserowa przebiega szybko, a jej efekty można zauważyć wcześniej. Podczas zabiegów podolog systematycznie oczyszcza płytkę paznokcia, aby ułatwić pracę lasera LUNULA. To szczególnie ważne w przypadku pacjentów z problemami w poruszaniu się, na przykład osób starszych, które nie są w stanie zadbać o prawidłową pielęgnację.

Jak wygląda zabieg czyszczenia paznokci?

Proces oczyszczania płytki paznokcia przez podologa jest całkowicie bezbolesny. Podolog za pomocą profesjonalnych, sterylnych bądź jednorazowych narzędzi skraca płytkę paznokcia oraz usuwa miejsca zmienione chorobowo. Pozbywa się także skórek oraz zrogowaciałego naskórka na wałach bocznych paznokcia.

Po dokładnym oczyszczeniu podolog znacznie lepiej widzi powstałe zmiany na skórze lub paznokciach, jest więc w stanie zalecić odpowiednią terapię laserem LUNULA. Taki zabieg stanowi odpowiednie przygotowanie do naświetlania w specjalistycznym urządzeniu. Wiązka światła bez przeszkód penetruje wówczas tkanki i skutecznie wspomaga ich regenerację.