Terapia paznokci pogrubionych z rogowaceniem podpaznokciowym
Zabieg terapii paznokci pogrubionych

4-8 zabiegów laserowych

Wbrew obawom pacjentów pogrubione paznokcie nie zawsze są objawem grzybicy. Często powstają po przebyciu chorób lub urazów. Do zniekształcenia płytki paznokciowej u stóp mogą przyczyniać się także intensywne zabiegi pedicure oraz niedopasowane obuwie. Ciągłe obcieranie tkanki pobudza jej nadmierny przyrost, dlatego często obok zgrubiałych paznokci występuje również zniekształcenie opuszka palców, a także rogowacenie skóry.

Zabieg terapii paznokci pogrubionych u podologa ONYX

Również nieodpowiednia pielęgnacja może być przyczyną zmiany formy płytki paznokciowej, na przykład u osób starszych, z problemami ruchowymi. Zgrubiałe paznokcie tracą wówczas przejrzystość i połysk, stają się matowe, bardzo często również zmieniają kolor na żółty. Początkowe stadia zgrubień paznokci są znacznie łatwiejsze do wyleczenia, dlatego nie należy zwlekać z umówieniem wizyty w gabinecie podologicznym ONYX w Będzinie na Śląsku. Nieleczone zgrubiałe paznokcie mogą być przyczyną dalszych deformacji, a także onycholizy.

Grube paznokcie, mimo że same w sobie nie stanowią zagrożenia zdrowia pacjenta, bardzo często powodują dyskomfort ze względu na ucisk w obuwiu, a w efekcie problem z chodzeniem. Profesjonalna terapia paznokci pogrubionych z rogowaceniem podpaznokciowym jest niezbędna dla zachowania poprawnej biomechaniki ciała osoby dotkniętej tą dolegliwością i dla poprawy wygody podczas noszenia zakrytego obuwia.

Jak wygląda zabieg terapii paznokci pogrubionych?

Przed zastosowaniem lasera LUNULA niezbędne jest zniwelowanie zgrubień na paznokciach. Do tego zabiegu podolog stosuje jednorazowe lub sterylne, specjalistyczne narzędzia i za ich pomocą ostrożnie usuwa nadmiar płytki paznokciowej. Usługa jest bezbolesna – zapewnia komfort podczas noszenia obuwia i chodzenia, poprawia również działanie urządzenia.

Główny zabieg terapii paznokci pogrubionych z rogowaceniem podpaznokciowym polega jednak na zastosowaniu 4-8 zabiegów laserowych (w zależności od tego, jak poważny jest problem). Wiązka światła regeneruje paznokcie i stymuluje macierz do produkcji zdrowej płytki paznokciowej o naturalnej grubości oraz kształcie. Naświetlanie trwa kilkanaście minut, podczas których pacjent nie odczuwa bólu ani dyskomfortu.