Regeneracja paznokci stóp i rąk – Będzin, Śląsk
Zabieg regeneracji paznokci

Choć paznokcie pełnią funkcję ochronną i są dla naszych palców rodzajem tarczy, często to właśnie one potrzebują dodatkowego wsparcia. O uszkodzenia płytki nie trudno, dlatego skuteczna regeneracja paznokci stóp i rąk jest na wagę złota.

Co sprawdzi się najlepiej? Tak jak w wielu innych dziedzinach, tak i w podologii i kosmetologii nie brakuje nowoczesnych rozwiązań – do pielęgnacji zniszczonych paznokci doskonale pasuje rewolucyjny laser LUNULA. Na Śląsku – w gabinecie podologicznym ONYX w Będzinie zadbamy o wygląd i kondycję paznokci słabych, odbarwionych, łamliwych czy zarażonych grzybicą.

Regeneracja paznokci stóp i rąk – naprawa błędów w codziennej pielęgnacji

Płytka paznokciowa u wielu z nas pozostawia wiele do życzenia. Pomalowane czy przykryte hybrydą paznokcie prezentują się nienagannie, ale po jej zdjęciu widzimy nieestetycznie odbarwione, słabe, łamliwe i rozdwajające się płytki, z którymi możemy zrobić tylko jedno – poddać je solidnej i efektywnej regeneracji.

Dlaczego kondycja płytki paznokci przysparza nam tylu zmartwień? O ile pielęgnacja dłoni wydaje się dość prosta – kremujemy je, a zimą nosimy rękawiczki – o tyle z paznokciami jest często dużo trudniej. Są bardzo wrażliwe na wszelkie czynniki mechaniczne, a także niedobory składników odżywczych w naszej diecie. Paznokcie u rąk i nóg są również narażone na działanie substancji chemicznych – intensywne lub nieumiejętne zabiegi kosmetyczne mogą osłabić płytkę.

Nieestetyczne i kruche paznokcie mogą być wynikiem:

 • ciągłego stylizowania bez żadnej przerwy,
 • używania niskiej jakości lakierów i baz,
 • diety ubogiej w witaminy i składniki wzmacniające paznokcie,
 • niewłaściwej metody obcinania i piłowania paznokci,
 • używania metalowych pilników zamiast papierowych czy szklanych,
 • nieprawidłowego ściągania hybryd czy żeli – zdrapywania, zgryzania,
 • sprzątania czy długotrwałego moczenia rąk bez rękawiczek.

Ponadto wytrzymałość paznokci, tak jak włosów, jest w pewnym stopniu uwarunkowana genetycznie. Mając z natury łamliwe, kruche paznokcie, zwykle wypróbowujemy domowe sposoby na wzmocnienie płytki lub ignorujemy ten fakt. Stale przykrywamy je hybrydą, często jeszcze bardziej je osłabiając.

Co robić, gdy tradycyjne metody zawodzą, a nam zależy na pięknej płytce? Regeneracja paznokci stóp i rąk może być wykonywana intuicyjnie bez gwarancji efektu, ale może też być oddana w ręce specjalistów – do Gabinetu podologicznego ONYX w Będzinie. Zajmujemy się zarówno paznokciami stóp, jak i dłoni.

regeneracja płytki paznokcia

Paznokcie stóp – kiedy potrzebują regeneracji?

Powyższe błędy w pielęgnacji paznokci odnoszą się częściej do rąk – u stóp raczej poprawnie zdejmujemy hybrydy, nie trzymamy ich tyle w wodzie, rzadziej je piłujemy. Niemniej – w przypadku stóp musimy często mierzyć się z dużo poważniejszym problemem – grzybicą paznokci. Częste wizyty na basenie to najpopularniejsza geneza tej choroby, ale niejedyna. Zarazić można się w wielu innych miejscach, przez które przewija się duża liczba osób.

Na grzybicę szczególnie narażone są paznokcie stóp ze względu na dogodne środowisko dla rozwoju mikroorganizmów. Wilgotne, ciemne i ciepłe miejsca są dla nich miejscem idealnym, a takie warunki panują właśnie w butach i skarpetach, szczególnie z tworzyw sztucznych, które sprzyjają poceniu się stopy.

W przypadku tego nawracającego schorzenia domowe zabiegi na płytkę paznokcia często nie przynoszą efektu wcale, albo tylko na krótko. Najlepiej zainwestować w profesjonalną regenerację paznokci u podologa. Osoby ze Śląska zapraszamy do Gabinetu ONYX.

Laser LUNULA – skuteczna regeneracja płytki paznokcia u podologa

Niezależnie od tego, jakie są przyczyny złego stanu paznokci u nóg czy rąk, jest na to jeden niezawodny sposób, któremu zaufało (i się nie zawiodło) mnóstwo osób – laseroterapia. Gdy domowa, intuicyjna pielęgnacja paznokci nie przynosi efektu, czas zaufać profesjonalnym metodom. W Będzinie regeneracja paznokci stóp i rąk w Gabinecie podologicznym ONYX jest wykonywana innowacyjnym i obecnie bardzo popularnym laserem LUNULA.

To nowoczesny, skuteczny i w pełni bezpieczny sprzęt – tzw. zimny laser, którym można przeprowadzić bezbolesny zabieg regeneracji paznokci u stóp lub rąk. Strzeżona patentem LUNULA może być zgodnie z prawem używana jako urządzenie medyczne na terenie całej Unii Europejskiej.

Laser emituje dwa rodzaje fal, dzięki czemu jego działanie jest wieloaspektowe, ale skoncentrowane na regeneracji zniszczonej płytki paznokcia. Obecnie nie ma skuteczniejszej laseroterapii skierowanej na poprawę kondycji paznokcia. Zregenerowaną płytkę paznokciową mają nawet osoby, które wcześniej doświadczyły grzybicy.

Jak wygląda zabieg regeneracji paznokci stóp i rąk w gabinecie ONYX w Będzinie?

Regeneracja i pielęgnacja paznokci w jednym – tego doświadczają klienci Gabinetu podologicznego ONYX. Wszystko zaczyna się od konsultacji z podologiem, który dopasuje liczbę zabiegów do stanu paznokci u rąk lub nóg.

Pełna laseroterapia urządzeniem LUNULA obejmuje od 4 do 8 zabiegów w Będzinie na Śląsku. Ta rozbieżność wynika z tego, że podolog najpierw analizuje problem i zmiany na płytce, a następnie dobiera taką liczbę sesji, która przyniesie najlepsze efekty. Podczas wizyty paznokcie dłoni lub stóp są naświetlane przez kilkanaście minut w specjalnym urządzeniu.

Laser oddziałuje nie tylko na paznokieć, ale także na jego macierz, wały i okalający go naskórek. Po naświetlaniu macierz jest pobudzona do produkcji zdrowej płytki, a zmienione i chorobe tkanki – do regeneracji. LUNULA działa więc dwutorowo – stymuluje i regenerację i wzmożony wzrost nowych, mocnych paznokci.

Zalet laseroterapii jest mnóstwo – regeneracja paznokci stóp i dłoni jest jednak przede wszystkim:

  Przełomowa

  Co wyróżnia regenerację paznokci tym urządzeniem od innych terapii? LUNULA – w przeciwieństwie do innych laserów – nie działa punktowo, dzięki czemu zabieg obejmuje wszystkie tkanki, które mogły zostać uszkodzone – nie tylko samą płytkę, ale też naskórek. Kolejną różnicą jest brak efektów ubocznych – nasz laser nie obciąża żadnych organów.

  regeneracja paznokci stóp i rąk
  regeneracja paznokci stóp i rąk Będzin

  Szybka

  Jedna sesja regeneracji paznokci trwa tylko 12 minut! Efekty zabiegu w przypadku regeneracji paznokci dłoni lub stóp są zauważalne bardzo szybko. Już po drugim naświetlaniu paznokcie są jaśniejsze i wyraźnie wzmocnione. Płytka paznokciowa staje się mocniejsza i lśniąca. Pełna wymiana paznokci u stóp po kuracji wynosi około 48 tygodni – wówczas widoczne są zaskakujące rezultaty stosowania zimnego lasera LUNULA.

  Bezbolesna

  Dlaczego laser LUNULA określa się – w pełni prawdziwie – mianem innowacyjnego, nowoczesnego czy nawet rewolucyjnego? Po pierwsze jest niezwykle skuteczny, a po drugie – zabieg w ogóle nie boli! Nie ma po nim też żadnych ran, które musiałyby się goić. Paznokcie zmieniają swój wygląd już po początkowych sesjach, a ich właścicielom nie towarzyszą żadne dolegliwości.

  regeneracja paznokci stóp i rąk Śląsk
  regeneracja płytki paznokcia

  Kompleksowa

  Dwie wiązki światła o różnych długościach działają bakterio i grzybobójczo, a także pobudzają procesy odpornościowe tkanek . Niezależnie od tego, czy paznokcie potrzebują regeneracji z powodu grzybicy, urazu, częstej stylizacji, czy są po prostu kruche i łamliwe z natury – zadziałamy na nie kompleksowo, przywracając ich wygląd i strukturę do zadowalającego stanu.

  Wiązki liniowe promieniują na dużą powierzchnię, dlatego regenerujemy nie tylko samą płytkę, ale także sąsiadujące z nią tkanki – dzięki czemu efekty są o wiele wyrazistsze i trwalsze. Zwalczane są nawet patogeny z głębokiego wnętrza paznokcia.

  Skuteczna

  Efektywność laseroterapii wynosi aż 90% – w porównaniu z doraźnymi preparatami do pielęgnacji paznokci to imponujący wynik, który powinien skutecznie przekonać każdego do lasera LUNULA.

  regeneracja płytki paznokcia Będzin

  Co czeka nas po zabiegu regeneracyjnym? Zdrowe, piękne, mocne paznokcie, które można z łatwością zapuścić i cieszyć się każdą stylizacją. Zabieg zapobiega rozdwajaniu, więc nowa płytka będzie nieporównywalnie trwalsza niż ta sprzed laseroterapii. Jeśli do tej pory odsłanianie palców u stóp nie było dla Państwa komfortowe, to po laseroterapii przyjdzie czas na kupienie wygodnych sandałów – paznokcie będą prezentować się atrakcyjnie i zdrowo.

  Tych, którzy zastanawiają się nad skutecznością regeneracji paznokci laserem, zapewniamy, że odpowiednia liczba sesji likwiduje nawet skutki grzybicy, łuszczycy paznokci czy onycholizy, a płytka odrasta wzmocniona i estetyczna. Zaniedbana pielęgnacja paznokci, płytka zniszczona przez zdrapywanie hybryd czy nieprawidłowe metody piłowania tym bardziej nie są więc przeszkodą. Laseroterapia pozwala na regenerację paznokci stóp lub dłoni niezależnie od stopnia zniszczenia płytki.

  Pielęgnacja paznokci przed i po zabiegu – Laser LUNULA w Będzinie

  Przed pierwszą wizytą warto usunąć lakier do paznokci, a w trakcie terapii zapewnić dłoniom przerwę od zabiegów kosmetycznych. Rezygnujemy również z kosmetyków pielęgnacyjnych od paznokci, takich jak odżywki, oliwki czy kremy na skórki. Przed samym zabiegiem podolog w gabinecie oczyści i zdezynfekuje paznokcie. Często trzeba je również trochę przyciąć – po terapii odrosną jednak dużo silniejsze.

  Paznokcie regenerują się stopniowo, więc nie trzeba rezygnować z codziennych aktywności po zabiegu.

  A co potem? Regeneracja paznokci u stóp i rąk przynosi nam podwójne korzyści – nasza „aktualna” płytka jest dużo mocniejsza już po czterech tygodniach laseroterapii, a po całej serii zabiegów nastąpi pełna regeneracja paznokcia – który odrośnie zdrowy, nieodbarwiony i niezwykle trwały.