Wzmacnianie paznokci kruchych, łamliwych, rozdwajających się w Będzinie
Zabieg wzmacniania paznokci

Wielu ludzi, poznając drugą osobę, zwraca uwagę na jej dłonie, a przede wszystkim – paznokcie. Jeśli chcą Państwo zrobić dobre wrażenie na swoim rozmówcy, warto właściwie o nie zadbać. Nie zawsze jednak pielęgnacja w domu wystarczy – zdarza się, że pomimo stosowania odżywek czy kremów, płytka pozostaje słaba, przez co łatwo się łamie i rozdwaja.

Problem kruchych paznokci dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wynika on nie tylko ze względów estetycznych – łamliwe paznokcie mogą powodować dyskomfort podczas wykonywania codziennych czynności. W skutecznym usunięciu tego rodzaju przypadłości może pomóc laserowe wzmacnianie paznokci kruchych i łamliwych wykonywane w gabinecie podologicznym ONYX. Będzin jest miastem, w którym można skutecznie zadbać o swoje paznokcie z pomocą naszego lasera.

Co jest przyczyną kruchych i łamliwych paznokci?

Powodem kruchych paznokci najczęściej jest długotrwały kontakt z wodą, na przykład podczas codziennego zmywania naczyń lub sprzątania bez gumowych rękawiczek. Urazy oraz intensywne zabiegi kosmetyczne także przyczyniają się do rozdwajania paznokci. Nierzadko źródłem problemów jest brak pielęgnacji paznokci lub wykorzystywanie w tym celu niewłaściwych przyrządów, które zamiast przyczynić się do poprawienia wyglądu płytki, dodatkowo ją osłabiają.

Paznokcie mogą stać się również kruche ze względu na porę roku – wiatr i niska temperatura negatywnie wpływają na dłonie. Nierzadko do złego stanu płytki paznokciowej przyczynia się niewłaściwa dieta, w której brakuje ważnych dla dobrej kondycji paznokci witamin takich jak A czy B oraz składników odżywczych. Łamliwość paznokci, której towarzyszą także inne objawy, takie jak przebarwienia czy zgrubienia płytki mogą świadczyć o infekcji grzybiczej. W takim przypadku oprócz wzmacniania konieczne może okazać się laserowe leczenie grzybicy paznokci.

Zabieg wzmacniania paznokci w gabinecie podologicznym ONYX

Gabinet podologiczny ONYX oferuje skuteczną pomoc w walce o zdrową, estetyczną płytkę paznokciową. Należy jednak pamiętać, że rozdwajające się paznokcie mogą być objawem poważnej choroby, dlatego poprawna diagnostyka jest niezbędna. W takim przypadku terapia laserem LUNULA poprzedzona konsultacją z podologiem skutecznie wspomaga tradycyjne leczenie współistniejących dolegliwości.

Standardowe działania wspomagające regenerację paznokci dłoni i stóp to zmiana diety, unikanie kontaktu paznokci z wilgocią, a także rezygnacja z zabiegów kosmetycznych. Jeśli przyczyną były niewłaściwe przyrządy wykorzystywane podczas pielęgnacji, konieczna będzie również ich wymiana. Warto jednak pamiętać, że to może okazać się niewystarczające, szczególnie jeśli paznokcie są mocno osłabione. Terapia laserem w gabinecie ONYX skutecznie poprawia kondycję płytki paznokciowej.

Dlaczego warto zdecydować się na laserowe wzmacnianie paznokci z wykorzystaniem lasera?

Laserowe leczenie rozdwajających się paznokci to doskonały wybór dla każdego. Jakie zalety tego rodzaju terapii można wskazać? Przede wszystkim:

 • krótki czas trwania wizyty – jeden zabieg trwa 12 minut, co oznacza, że jest odpowiedni również dla osób, które nie mają czasu na stosowanie długotrwałego leczenia miejscowego;
 • pierwsze widoczne efekty już po 4 zabiegach – w tym przypadku warto jednak pamiętać, że na pełne rezultaty trzeba poczekać, aż każdy z paznokci odrośnie;
 • bezbolesność – dzięki temu, że wykorzystujemy w naszym gabinecie nowoczesny laser, możemy zagwarantować, że wzmacnianie paznokci kruchych i łamliwych nie będzie wiązać się z bólem czy dyskomfortem;
 • bezpieczeństwo – zabiegi laserem LUNULA są w pełni bezpieczne, a dodatkowo od razu po wyjściu z gabinetu można wrócić do wykonywania codziennych czynności.

Ważne jest też to, że skuteczność terapii laserowej udowodniono w badaniach klinicznych. Obecnie tego rodzaju rozwiązanie jest stosowane zarówno w celu wzmocnienia płytki, jak i w sytuacjach, gdy chce się zwalczyć grzybicę paznokci. Potwierdzeniem satysfakcjonujących efektów, jakie zapewnia laser LUNULA, są również zadowoleni klienci, którzy podczas terapii pozbyli się problemów z płytką paznokcia u stóp oraz dłoni.

Do kogo kierowane są zabiegi laserowego wzmacniania paznokci?

Przebarwiona i krucha płytka, podobnie jak grzybica paznokci są przyczyną dyskomfortu. Nasza terapia laserem LUNULA jest więc przeznaczona dla każdego, kto chce właściwie wzmocnić swoje paznokcie. Główne wskazania to:

 • zniszczone paznokcie, a przez to kruche i rozdwajające się,
 • grzybica paznokci, która także negatywnie wpływa na wygląd płytki oraz jej wytrzymałość,
 • inne choroby paznokci skutkujące ich znacznym osłabieniem, takie jak onycholiza czy łuszczyca,
 • urazy mechaniczne paznokci, po których płytka wymaga znacznego wzmocnienia,
 • przebarwienia na paznokciach wpływające negatywnie na wygląd rąk lub stóp.

Naszą terapię kierujemy do każdego – zarówno kobiet, jak i mężczyzn chcących cieszyć się zdrowymi i ładnymi paznokciami. Brak skutków ubocznych oraz rekonwalescencji sprawia, że z zabiegu mogą skorzystać osoby, którym zależy na tym, aby leczyć swoje paznokcie w sposób nieinwazyjny.

Rozpoczęcie terapii przed latem pozwoli cieszyć się paznokciami u stóp, które warto eksponować w sandałach czy klapkach. Z kolei zabiegi skupione na paznokciach u rąk sprawią, że nawet bez kolorowego lakieru płytka będzie wyglądać doskonale, stanowiąc ozdobę dłoni.

Laser LUNULA a wzmocnienie płytki paznokciowej u sportowców

Problem kruchych i łamliwych paznokci nierzadko dotyka sportowców, a przede wszystkim – biegaczy. Jeśli więc poświęca się czas na tego rodzaju aktywność fizyczną, a jednocześnie chce się mieć zdrowe i mocne paznokcie, warto postawić na zabiegi z wykorzystaniem sprzętu LUNULA w gabinecie podologicznym ONYX w Będzinie. Tak jak zostało wspomniane, wizyta trwa kilkanaście minut, w ciągu których światło lasera może skutecznie wspomóc płytkę paznokcia, zapewniając jej doskonały wygląd.

Jak wygląda zabieg wzmacniania paznokci?

Część osób rezygnuje z laserowego wzmacniania płytki paznokcia, ponieważ obawia się bólu podczas zabiegu oraz długiej regeneracji. W gabinecie podologicznym ONYX stosujemy laser, który pozwala tego uniknąć. Jest on w pełni bezpieczny i bezinwazyjny, co oznacza, że nie trzeba przeznaczać czasu na rekonwalescencję.

laserowe wzmacnianie paznokci
wzmacnianie paznokci kruchych i łamliwych

Tak jak zostało wcześniej wspomniane, laser LUNULA jest laserem „zimnym”, dzięki czemu przeprowadzony z jego wykorzystaniem zabieg może być bezbolesny. To natomiast zapewnia pacjentom komfort i sprawia, że leczenie łamliwych paznokci nie jest dla nich nieprzyjemne.

W ciągu 4-8 zabiegów w tygodniowych odstępach wzmacniane jest zarówno łożysko paznokcia, jak i jego macierz, produkująca płytkę. Dzięki temu odrastające paznokcie są odmłodzone, mocne oraz elastyczne. Zregenerowana tkanka jest odporna na kontakt z wodą i urazy. Wykorzystanie lasera zapewnia znacznie lepsze i szybsze efekty niż preparaty dostępne w drogeriach.

leczenie rozdwajających się paznokci

Dla uzyskania najlepszych efektów warto regularnie korzystać z tej usługi, na przykład co roku. Doskonałym czasem na rozpoczęcie wzmacniania paznokci kruchych, łamliwych, rozdwajających się czy z innymi uszkodzeniami jest koniec zimy albo wczesna wiosna. Laser LUNULA pobudzi wówczas produkcję zdrowej płytki paznokciowej, aby pacjent mógł cieszyć się mocnymi paznokciami u stóp oraz dłoni podczas wakacyjnych wyjazdów. Po skończonej terapii basen, jacuzzi, sauna czy morska woda nie będą już wiązać się z problemami z paznokciami, ponieważ odpowiednio wzmocniona płytka na długo zachowa swój dobry wygląd.

Przeciwwskazania do skorzystania z terapii laserem LUNULA

Laser LUNULA to szansa dla wielu osób na uzyskanie mocnych paznokci, o których marzyli. Należy jednak pamiętać, że podobnie jak w przypadku wszystkich innych terapii, również tutaj istnieją pewne przeciwwskazania, wśród których trzeba wymienić:

 • ciążę,
 • bliznowacenie,
 • opryszczkę,
 • nowotwór,
 • oparzenie w okolicy leczonych paznokci,
 • zażywanie leków, które obniżają odporność i powodują zwiększoną wrażliwość na promieniowanie świetlne.

Duży plus laseroterapii w gabinecie ONYX stanowi fakt, że, tak jak zostało wspomniane, cukrzyca nie należy do przeciwwskazań. Każdy zabieg jest poprzedzony rozmową z doświadczonym podologiem, który przed rozpoczęciem leczenia ocenia, czy możliwe jest wykonanie skutecznej terapii z wykorzystaniem lasera.

Wszelkie wątpliwości dotyczące stanu zdrowia również należy zgłosić specjaliście. Warto podkreślić, że podolodzy pracujący w naszym gabinecie do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie. Pozwala to na dobranie odpowiedniego, bezpiecznego dla pacjenta leczenia, które przyniesie oczekiwane skutki.

Ile trzeba zapłacić za zabieg z wykorzystaniem lasera w gabinecie podologicznym ONYX?

Gabinet podologiczny ONYX w Będzinie jest miejscem, w którym można skorzystać z terapii laserem LUNULA w korzystnych cenach. Koszt jednego zabiegu zwykle wynosi około 250 zł. Warto podkreślić, że sama konsultacja z podologiem jest bezpłatna, jeśli pacjent zdecyduje się na wzmocnienia paznokci kruchych i łamliwych lub leczenie grzybicy w naszym gabinecie. Zabiegi w niskich cenach pozwalają większej liczbie osób na piękne, zdrowe i wolne od przebarwień czy uszkodzeń mechanicznych paznokcie.

O czym trzeba pamiętać po zabiegu laserem LUNULA?

Po zabiegu mającym na celu wzmocnienie paznokci z laserem LUNULA nie jest konieczne wykonywanie żadnych czasochłonnych czynności czy zachowanie szczególnej ostrożności. Inaczej będzie w przypadku osób borykających się z grzybicą – wtedy konieczna jest wymiana wszystkich skarpetek oraz rajstop, a także produktów, które wykorzystywało się do pielęgnacji paznokci. Oprócz tego należy pamiętać o sterylizacji obuwia.

Jeśli terapia ma na celu jedynie zapobieganie rozdwajaniu się paznokci i zmniejszenie ich kruchości – jedynym zaleceniem może być stosowanie dodatkowych preparatów wzmacniających płytkę. Gdyby zaszła taka potrzeba, podolog poinformuje o tym podczas wizyty. Na czas leczenia dobrze zrezygnować z korzystania z basenu czy sauny oraz właściwie dbać o zabezpieczenie paznokci przed nadmiernym kontaktem z wodą, co pomoże szybciej osiągnąć oczekiwane efekty.

Sposób na zdrowe paznokcie z laserem LUNULA w gabinecie podologicznym ONYX

Gabinet podologiczny ONYX to miejscem, gdzie pracują wyłącznie podolodzy z pasją. Jeśli więc Śląsk jest miejscem, w którym szukasz pomocy specjalisty – zapraszamy! Oferujemy laserowe leczenie grzybicy paznokci oraz wzmacnianie płytki w mieście Będzin. Wyróżnia nas profesjonalizm – każdy zabieg wykonywany laserem poprzedzamy wywiadem oraz oceną stanu płytki paznokciowej. Dzięki temu wiemy, jak najlepiej przeciwdziałać określonym problemom. Wykorzystujemy wyłącznie innowacyjne technologie, które zapewniają nam skuteczność, a klientom – komfort.

Dbamy także o atmosferę w gabinecie. Rozumiemy, że problemy z paznokciami wiążą się ze znacznym dyskomfortem, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wizyty nie stanowiły dla pacjenta dodatkowego źródła stresu. Z chęcią odpowiadamy na wszelkie nurtujące klientów pytania, a także tłumaczymy wszystkie kroki wykonywanych zabiegów. Dzięki temu można mieć pewność, że planowaniem i prowadzeniem terapii zajmują się wykwalifikowani specjaliści, dla których ważną kwestią jest komfort pacjenta.

Masz taki problem ze swoimi paznokciami? Chcesz właściwie zadbać o płytkę paznokcia i cieszyć się pięknymi dłońmi i stopami? Koniecznie odwiedź gabinet podologiczny ONYX w Będzinie na Śląsku i przekonaj się o skuteczności terapii laserem LUNULA! Zapraszamy do kontaktu.