Wspomaganie terapii powikłań cukrzycowych
Zabieg leczenia powikłań po cukrzycy

4 – 6 zabiegów laserowych

Jednym z wielu powikłań cukrzycowych jest neuropatia, czyli zmiany przepływu impulsów w systemie nerwowym. Do jej objawów należą ból kończyn i drętwienie, niedowłady, zaburzenia czucia, a także obniżenie siły mięśniowej. Takie dolegliwości często idą w parze z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu krwionośnego, które objawia się na przykład uczuciem zimna w dłoniach i stopach.

Zabieg wspomagania terapii powikłań cukrzycowych w gabinecie ONYX

Skóra na stopie staje się wówczas cienka, z tendencją do łuszczenia i wysychania, dlatego nawet drobne pęknięcia czy obtarcia mogą stanowić poważne zagrożenie dla pacjenta. Zaburzenia czucia sprawiają, że osoby chore czasami nie są nawet świadome ran pojawiających się na kończynach dolnych. Stopa cukrzycowa powstaje po zaniedbaniach w kontroli glikemii, dlatego często wyrównanie stężenia glukozy we krwi nie poprawia stanu rozległych zmian chorobowych.

Wczesna diagnoza gra bardzo ważną rolę w późniejszym wspomaganiu terapii powikłań cukrzycowych. Na wizytę u podologa warto zdecydować się jeszcze przed powstaniem groźnych ran. U takich pacjentów laser regeneruje tkanki, poprawia czucie i krążenie, zatem skutecznie zapobiega głębokim zmianom. Zapraszamy na terapię do gabinetu podologicznego ONYX w Będzinie na Śląsku.

Jak wygląda wspomaganie terapii powikłań cukrzycowych?

Zarówno objawy stopy cukrzycowej niedokrwiennej, jak i neuropatycznej mogą być leczone w gabinecie podologicznym ONYX. Wspomaganie terapii powikłań cukrzycowych odbywa się za pomocą zimnego lasera LUNULA.

Dłoń lub stopa w urządzeniu zostaje naświetlana dwiema wiązkami światła o różnych długościach. Dzięki temu możliwa jest neutralizacja bakterii i grzybów w zakażonych ranach przy jednoczesnym pobudzaniu krążenia. Naświetlanie regeneruje tkanki, a także wspomaga procesy odpornościowe, więc organizm lepiej radzi sobie z leczeniem pęknięć na stopach oraz innych zmian chorobowych.

Laserowe wspomaganie terapii powikłań cukrzycowych odbywa się w ciągu 4-6 zabiegów w tygodniowych odstępach. Samo naświetlanie trwa tylko kilkanaście minut i jest bezbolesne. Zapewnia poprawę stanu stóp, a także zmniejsza ból, pieczenia czy uczucie mrowienia.