Regeneracja paznokci pourazowych
Zabieg regeneracji paznokci pourazowych

Paznokcie u dłoni i stóp są narażone na uszkodzenia. Źle dobrane obuwie, nieprawidłowo wykonany manicure i pedicure, choroby oraz uderzenia mogą doprowadzić do zmiany kształtu płytki paznokciowej, bólu i dyskomfortu. Właśnie z takimi problemami zgłaszają się pacjenci do naszego gabinetu, gdzie z pomocą czekają profesjonalni i doświadczeni podolodzy.

Regeneracja paznokci pourazowych stóp i rąk to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych przez specjalistów, dlatego już dziś zapraszamy na konsultację podologiczną.

Uszkodzenie płytki i łożyska paznokcia – przyczyny

Przyczyn deformacji i uszkodzenia płytki paznokciowej jest wiele. Wśród nich można wymienić między innymi:

  • przebyty uraz mechaniczny, najczęściej pojawiający się na skutek mocniejszego uderzenia paznokciem o twardą powierzchnię;
  • zaburzenia biomechaniki stopy, pojawiające się na skutek rozwoju wady postawy ciała;
  • interwencja chirurgiczna, która najczęściej wykonywana jest w przypadku wrastających/wkręcających się paznokci, bądź paznokci z grzybicą;
  • czynniki genetyczne, zwiększające podatność na pojawienie się problemu z wrastającymi paznokciami;
  • zaburzenia krążenia, w szczególności wśród starszych osób;
  • grzybica i infekcje bakteryjne, najczęściej przy nieleczonym problemie;
  • zrywanie paznokcia, np. ze względu na zabieg chirurgiczny;
  • noszenie ciasnego obuwia przez długi czas, co może doprowadzić do uszkodzenia macierzy;
  • przyjmowanie niektórych leków;
  • nieprawidłowo wykonany manicure lub pedicure bądź noszenie za długich paznokci.

Paznokieć pourazowy – czym się charakteryzuje?

Paznokieć pourazowy, jak sama nazwa wskazuje, oznacza, że w przeszłości doszło do urazu w jego obrębie. Samo uszkodzenie płytki paznokciowej czy macierzy może być nagłe i jednorazowe bądź też przewlekłe. Nie każde uszkodzenie płytki paznokcia oznacza uraz, gdyż stan ten ma kilka charakterystycznych cech.

O paznokciu pourazowym mówimy wtedy, gdy płytka paznokcia cechuje się nieregularnym i zdeformowanym kształtem. Ponadto w przypadku tego problemu możemy zaobserwować znacznie wolniejszy wzrost paznokcia, który przerasta na grubość, a na jego powierzchni można zauważyć nierówności w postaci bruzd. Ponadto paznokieć nie jest przyrośnięty w całości do łożyska, przez co mogą wystąpić zmiany zabarwienia, a płytka paznokciowa może stać się matowa i krucha.

Pourazowy paznokieć często pęka i łamie się ze względu na słabą kondycję. Dodatkowo znika lunula (obłączek), czyli białawy obszar w kształcie półksiężyca, zlokalizowany na płytce paznokciowej u nasady paznokcia. Ponadto w tym samym miejscu nie występuje obrąbek naskórkowy wokół wałów paznokciowych, potocznie nazywany skórkami, a opuszek wydaje się wydłużony.

Niektóre z charakterystycznych cech pourazowego paznokcia mogą być źródłem bólu i dyskomfortu, dlatego gdy tylko pojawi się jakikolwiek problem, to warto udać się do specjalisty. Podolog oceni sytuację i zaproponuje plan leczenia, który z pewnością okaże się najskuteczniejszą metodą odpowiadającą za rekonstrukcję płytki paznokciowej.

Kim jest podolog?

regeneracja paznokci pourazowych stóp i rąk

Podolog jest specjalistą zajmującym się głównie dolegliwościami i chorobami w obrębie płytki paznokcia oraz stóp. Poza wykonywaniem zabiegów, mających na celu regenerację i skrócenie paznokci problematycznych, podolog chętnie podpowie, jak właściwie pielęgnować stopy. Pozwoli to wyeliminować dotychczas popełniane błędy podczas dbania o nie.

Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy od lat specjalizują się w wykonywaniu kompleksowych zabiegów związanych z podologią. Każdy podolog gwarantuje indywidualne podejście do pacjenta. Nasze usługi są kierowane do wszystkich osób borykających się z problemami związanymi z paznokciami, bez względu na wiek czy płeć.

regeneracja paznokcia po urazie
regeneracja paznokci pourazowych

W pierwszej kolejności nasi pacjenci są zapraszani na konsultację z podologiem, z którym omawiane są okoliczności wystąpienia problemu oraz ocena stopnia uszkodzenia paznokcia. Po przeprowadzonym wywiadzie i wykonaniu wstępnego badania specjalista proponuje najskuteczniejszą metodę, dzięki której regeneracja paznokcia przebiega szybko, sprawnie i bezboleśnie.

Uszkodzony paznokieć – kiedy zgłosić się do podologa?

Do naszego gabinetu podologicznego warto zgłosić się, gdy tylko pojawią się niepokojące objawy. Im wcześniej rozpoczniemy proces leczenia związany z regeneracją płytki paznokciowej, tym bezpieczniej dla komfortu życia i zdrowia pacjenta. Właśnie z tego względu nie ma sensu odkładać wizyty w czasie, tym bardziej że problemy podologiczne zwykle same się nie rozwiążą. Zwlekanie w tej sytuacji może tylko pogarszać problem, przez co leczenie będzie przebiegać wolnej.

Regeneracja paznokcia po urazie – jak wygląda zabieg regeneracji?

Regeneracja paznokci pourazowych stóp i rąk wykonywana przez naszych specjalistów zawsze poprzedzona jest konsultacją. Podczas niej przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem oraz ustalany jest czas terapii, czyli liczba zabiegów laserowych, która zależy od stopnia zaawansowania zmian widocznych na płytce paznokciowej.

Jeśli paznokieć uległ uszkodzeniu wiele lat temu, płytka wymaga dokładnego oczyszczenia. Etap ten poprawia działanie lasera wykorzystywanego podczas następnego kroku terapii, a także nadaje zdeformowanym tkankom estetyczniejszy wygląd. Dzięki usunięciu zgrubień noszenie obuwia nie sprawia bólu ani dyskomfortu.

Oczyszczanie jest niezwykle ważnym etapem także ze względu na zrogowaciały naskórek, który nawarstwia się pod paznokciami i na samej płytce. Przez to pojawiają się rowki i wgłębienia, a w przypadku zaawansowanego stadium można także zauważyć odwarstwienie płytki od palca i zmianę koloru paznokcia. Warto podkreślić, że oczyszczanie przed zabiegiem regeneracji jest całkowicie bezbolesne, a podczas zabiegu wykorzystywane są sterylne bądź jednorazowe narzędzia. Specjalista w pierwszej kolejności skraca płytkę paznokcia i usuwa chorobowo zmienione miejsca. Dodatkowo pozbywa się skórek i zrogowaciałego naskórka z okolic wałów paznokciowych. Oczyszczenie pozwala jeszcze dokładniej ocenić wszelkie zmiany, a wiązka lasera może bez przeszkód penetrować tkanki, przenikając w głąb skóry, co skutecznie wspomaga regenerację paznokci.

Terapia laserem w gabinecie podologicznym ONYX w Będzinie jest kolejnym krokiem w leczeniu paznokci pourazowych, który jest kluczowy. Etap ten wspomaga regenerację uszkodzonej macierzy, poprawia krążenie i wzmacnia odporność paznokcia, dzięki czemu tkanki są kompleksowo odbudowywane. W efekcie odrastający paznokieć znowu staje się równy, o gładkiej płytce, pozbawionej przebarwień. Płytka paznokciowa, która uległa uszkodzeniu, może rosnąć nieco wolniej, jednak warto poczekać na rezultaty, aby znów cieszyć się pięknymi i zdrowymi paznokciami.

Zabieg, podczas którego następuje wykonanie regeneracji, przebiega w sposób nieinwazyjny, dzięki czemu jest zupełnie bezbolesny. Bardzo często oferujemy naszym pacjentom na koniec terapii dezynfekcję i ozonowanie obuwia, które wykazuje działanie przeciwgrzybicze, dzięki czemu wszelkie stany zapalne szybciej się goją, a skóra i paznokcie nie są podatne na ponowne wystąpienie infekcji.

naprawa paznokci po urazie

Naprawa paznokci po urazie – nowoczesna terapia laserem w Będzinie

W naszym gabinecie podologicznym ONYX zlokalizowanym w Będzinie (Śląsk) wykonujemy nowoczesną terapię laserem LUNULA, dzięki czemu kompleksowo zajmiemy się każdą płytką paznokciową. Z pomocą urządzenia paznokcie odzyskają swój zdrowy i piękny wygląd.

Laser działa dwukierunkowo, wykorzystując dwie fale. Jedna emitowana wiązka dociera głębiej i oddziałuje na większy obszar, dlatego leczenie obejmuje wszystkie tkanki wokół paznokcia, zwalczając patogeny. Druga natomiast skutecznie regeneruje całą płytkę paznokciową wraz z macierzą i łożyskiem.

Już po kilkunastu tygodniach paznokcie odrastają silniejsze i odporniejsze na uszkodzenia. Nowoczesna technologia jest zupełnie bezinwazyjna, dlatego nie uszkadza skóry, dzięki czemu nie trzeba czekać na jej regenerację. Dodatkowo nie jest wymagane leczenie farmakologiczne, a terapia nie wpływa negatywnie na organizm i go nie obciąża.

Pojedynczy zabieg trwa około 12 minut, a do pełnej skuteczności najczęściej niezbędne jest wykonanie serii obejmującej od 4 do 8 spotkań z podologiem. Nasi doświadczeni specjaliści zawsze poświęcają pacjentom tyle czasu, ile tylko jest konieczne.

Profesjonalna regeneracja paznokci pourazowych i inne zabiegi podologiczne – Śląsk i okolice

Nasi specjaliści chętnie pomogą także w innych dolegliwościach. Z tego względu warto zgłosić się do naszego gabinetu, gdy naszym problemem są:

Gwarantujemy profesjonalną regenerację paznokci u stóp i rąk wszystkim mieszkańcom Śląska, w tym również Będzina i okolic. Nasz gabinet wyróżniają atrakcyjne ceny, niezwykle przyjemna atmosfera, ogromna wiedza i doświadczenie pracowników oraz kompleksowe usługi, opierające się na wykorzystaniu innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań.

Zapraszamy już dziś z każdym problemem związanym z paznokciami lub stopami, kiedy pojawiają się niepokojące objawy, a inne terapie zawodzą. Osoba prowadząca zabieg regeneracji zadba o komfort pacjenta, dokładnie wytłumaczy przebieg każdego etapu, a także zapewni przyjemną atmosferę. Empatia w przypadku tego rodzaju zabiegów jest niezwykle ważna, a dla naszego zespołu samopoczucie klientów jest najważniejsze.