Laser Lunula

– REWOLUCJA W LECZENIU GRZYBICY I REGENERACJI PAZNOKCI W BĘDZINIE

Laser LUNULA to pierwszy i jedyny niskoenergetyczny laser o wysokiej skuteczności wyprodukowany w USA. Laser określa się jako „zimny”, ponieważ w odróżnieniu od laserów termicznych (takich jak np. laser Nd:Yag) nie generuje ciepła, a w związku z tym nie prowadzi do przegrzewania się tkanek i dolegliwości bólowych.

Laser został sklasyfikowany jako urządzenie medyczne (93/42/EEC) dopuszczone do stosowania na terenie Unii Europejskiej. Innowacyjny sposób emisji fal zastrzeżony jest patentem.

Czym różni się laser LUNULA od innych laserów?

Laser LUNULA emituje promieniowanie w formie wiązek liniowych, co zwiększa powierzchnię poddaną zabiegowi oraz ułatwia przenikanie światła.

Jest to bardzo istotne, bo patogeny mogą być obecne głęboko wewnątrz paznokcia – nawet w jego łożysku i korzeniu. Wiązka liniowa lasera LUNULA zapewnia skuteczną terapię niezależnie od umiejscowienia patogenu. Ta cecha odróżnia „zimny” laser LUNULA od laserów działających punktowo, które nie są w stanie objąć skutecznym leczeniem całej płytki paznokcia i otaczających go tkanek.

JAK DZIAŁA LASER LUNULA ?

Skuteczność działania lasera LUNULA wynika z zastosowanych w nim dwóch fal świetlnych:

 • 635 nm (CZERWIEŃ) – wykazuje działanie regenerujące i pobudzające układ odpornościowy. Długość fali 635 nm powoduje wytwarzanie tlenku azotu, który silnie rozszerza naczynia krwionośne, wspomaga przemieszczanie się komórek śródbłonka, rozkurcz mięśni gładkich oraz tworzenie się nowych naczyń krwionośnych;
 • 405 nm (FIOLET) – wykazuje działanie bakteriobójcze i grzybobójcze poprzez stymulację wytwarzania reaktywnych form tlenu, produkcję nadtlenku wodoru oraz rodników hydroksylowych, które bezpośrednio niszczą patogeny chorobotwórcze.

W przypadku jednoczesnego zastosowania fal obu tych długości – jak ma to miejsce podczas terapii laserem LUNULA – ich połączone działanie przeciwdrobnoustrojowe i biostymulujące powoduje skuteczne i bezpieczne zwalczanie dolegliwości paznokci i przywraca im piękny, zdrowy wygląd.

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie laserem LUNULA?

 • Ponieważ w chwili obecnej to najskuteczniejszy dostępny laser.
 • Terapia laserem LUNULA to potwierdzona badaniami klinicznymi, skuteczna i bezinwazyjna metoda leczenia grzybicy paznokci. Dodatkowo dzięki działaniu regenerującemu paznokcie odrastają zdrowie – są jasne, proste i pięknie wyglądają.
 • Zabiegi laserem LUNULA są bezbolesne i nieinwazyjne, nie wymagają dodatkowego czasu na regenerację czy gojenie ran.
 • Terapia laserem LUNULA gwarantuje wyraźny wzrost zdrowych i pięknych paznokci bez skutków ubocznych w przeciwieństwie do leków doustnych, które obciążają wątrobę, nerki czy żołądek.
 • Pojedynczy zabieg terapii laserem LUNULA trwa jedynie 12 minut (jedna stopa lub dłoń) i nie wymaga poświęcenia dodatkowego czasu w domu.
 • Do osiągnięcia celu wystarczy zaledwie kilka zabiegów – od 4 do 8. O liczbie potrzebnych zabiegów decyduje dyplomowany lekarz z gabinetu podologicznego ONYX zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem.
 • W przypadku paznokci kruchych, łamliwych i rozdwajających się po naświetlaniu laserem LUNULA dochodzi do utwardzenia i wzmocnienia płytki paznokcia.

Dla kogo jest terapia laserem LUNULA?

 • Dla zmagających się z grzybicą paznokci. Laser LUNULA dociera głęboko do korzenia i łożyska paznokcia, oddziałuje na wszystkie tkanki, które się wokół niego znajdują. Skutecznie eliminuje patogeny jak grzyby i bakterie. Po właściwie dobranej liczbie zabiegów (od 4 do 8) następuje całkowite wyleczenie grzybicy, a po odpowiednim czasie odrastają już zdrowe i silne paznokcie.
 • Dla cierpiących na inne schorzenia paznokci np. łuszczycę czy onycholizę. W pierwszym przypadku osoba chora zmaga się z tzw. naparstkowaniem paznokci – zaczynają się wykruszać i pojawiają się nieregularne wgłębienia. Leczenie tej przypadłości, zwłaszcza farmakologiczne, jest trudne i trwa bardzo długo. Z kolei pacjenci z onycholizą cierpią na rozwarstwianie się paznokci – paznokcie oddzielają się od łożysk, a to pozostawia drogę do przenikania do organizmu groźnych drobnoustrojów. W obu przypadkach terapia laserem LUNULA wzmacnia paznokcie – laser działa silnie biostymulująco, dzięki czemu odrastają zdrowe i silne.
 • Dla osób, których paznokcie są zniszczone – kruche, łamliwe, matowe, rozdwajające się, przebarwione. Przyczyny takiego stanu rzeczy są różne – często problem dotyczy sportowców (np. biegaczy) oraz kobiet po zdjęciu lakierów hybrydowych bądź żelowych czy tipsów. Może być też wynikiem niewłaściwej diety lub problemów ze zdrowiem. We wszystkich tych przypadkach laser LUNULA w pełni regeneruje paznokcie, a efekty widać już nawet po dwóch tygodniach od zabiegu.
 • Dla osób, których paznokcie zostały w jakiś sposób uszkodzone, np. poprzez uraz mechaniczny. Laser LUNULA zregeneruje całość paznokcia (płytkę, łożysko i korzeń) oraz wszystkie tkanki wokół niego, dzięki czemu po urazie szybko nie będzie śladu.
 • Dla diabetyków z powikłaniami cukrzycowymi, których paznokcie się przebarwiają lub zostają zakażone grzybicą. W przypadku takich pacjentów terapia laserem LUNULA jest najbezpieczniejszą formą leczenia. Pozwala szybko usunąć grzybicę i zregenerować płytkę paznokcia, aby nie pojawiały się już na niej charakterystyczne rowki czy fałdki.

Jak przebiega leczenie laserem LUNULA?

 1. Przed wdrożeniem leczenia laserem LUNULA należy umówić się na konsultację podologiczną. Specjalista oceni stan stopy i paznokci oraz przeprowadzi wywiad (to ważne, bo niektóre przypadłości uniemożliwiają zastosowanie tego typu leczenia). Zdiagnozuje przyczynę problemu lub określi stan nasilenia objawów, aby dobrać odpowiednią liczbę zabiegów.
 2. Do zabiegu naświetlania laserem LUNULA pacjent musi się przygotować. Konieczne jest usunięcie z paznokci lakieru lub jego pozostałości. Nie można również stosować żadnych kosmetyków pielęgnacyjnych.
 3. Przed rozpoczęciem pierwszego zabiegu naświetlania laserem LUNULA podolog może stwierdzić, że najpierw trzeba dokładnie oczyścić płytkę paznokcia. Paznokcie przed naświetlaniem muszą zostać zdezynfekowane, a często także nieco przycięte.
 4. Następnie rozpoczyna się zabieg naświetlania laserem. Pacjent wkłada stopę do urządzenia na 12 minut. W żaden sposób nie odczuwa zabiegu (ani bólu, ani dyskomfortu). Zabieg należy powtórzyć tyle razy, ile za konieczne uznał podolog.
 5. Po zakończeniu naświetlania laserem LUNULA pacjent powinien koniecznie ubrać czyste skarpety. Musi zostać przeprowadzony proces dezynfekcji obuwia.
 6. Jeśli powodem zastosowania terapii laserem LUNULA była grzybica paznokci, to pacjent powinien wymienić na nowe wszystkie dotychczas używane skarpety (czy też rajstopy) oraz ręczniki, pościel i przyrządy do pielęgnacji paznokci. Buty należy zdezynfekować. Warto też zacząć stosować preparaty zewnętrzne, które zapobiegają nawrotowi infekcji grzybiczej.

Jak wygląda skuteczność terapii laserem LUNULA?

Skuteczność terapii laserem LUNULA to aż 90% – to ogromna przewaga w stosunku do leczenia farmakologicznego, którego skuteczność wynosi maksymalnie 60%, a efekty uboczne mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie!

Laser LUNULA jest urządzeniem medycznym i został przetestowany klinicznie – dokładny opis badań wraz z wykazem skuteczności w grupach pacjentów o różnym nasileniu choroby grzybiczej zaprezentowano w zakładce „Skuteczność”.

 • Skuteczność terapii laserem LUNULA jest niewątpliwie zależna od skali problemu. Im większy obszar paznokcia został zakażony przez grzybicę, tym więcej zabiegów i czasu potrzeba do pełnego wyleczenia.
 • W przypadku zabiegów stricte regeneracyjnych skuteczność lasera LUNULA jest bardzo wysoka, a na efekty nie trzeba czekać długo – już nawet po dwóch tygodniach paznokcie są widocznie mocniejsze i zdrowsze.
 • Oczywiście trzeba pamiętać, że w żadnym przypadku pełne rezultaty terapii laserem LUNULA nie będą widoczne natychmiast. Paznokieć musi najpierw w całości odrosnąć, co trwa zwykle nawet do kilkunastu miesięcy.

Czy leczenie laserem LUNULA jest bezpieczne?

Tak – jeśli u pacjenta nie występują żadne przeciwwskazania do podjęcia tego typu leczenia, to terapia laserem LUNULA jest w 100% bezpieczna. Nie powoduje żadnych skutków ubocznych, nie obciąża organizmu i nie podrażnia skóry.

Jakie są przeciwwskazania do leczenia laserem LUNULA?

 • choroba nowotworowa,
 • ciąża,
 • czynne infekcje lub przyjmowanie leków immunosupresyjnych (należy zastosować miesiąc przerwy pomiędzy zakończeniem terapii lekowej a rozpoczęciem zabiegów laserem LUNULA),
 • opryszczka w formie aktywnej,
 • świeże poparzenia na stopie lub dłoni w miejscu zabiegu,
 • przyjmowanie leków fotouczulających,
 • keloidy lub bliznowacenie.

Ile kosztuje terapia laserem LUNULA w Będzinie?

Jeden zabieg naświetlania laserem LUNULA w gabinecie ONYX w Będzinie (Śląsk) to koszt ok. 250 zł. Aktualne ceny zabiegów znaleźć można w zakładce „Cennik”. W przypadku wykupienia większej liczby zabiegów, można spodziewać się znacznie niższego kosztu całej terapii.

Przed rozpoczęciem terapii należy skorzystać z konsultacji podologicznej – jest ona bezpłatna, jeśli pacjent zdecyduje się na zabiegi w gabinecie ONYX w Będzinie (Śląsk). W przypadku wątpliwości specjalista podolog może zlecić pobranie materiału do badań laboratoryjnych, które są dodatkowo płatne.

Gdzie można podjąć leczenie laserem LUNULA w Będzinie na Śląsku?

Terapię laserem LUNULA oferuje gabinet podologiczny ONYX zlokalizowany w Będzinie na ul. Zagórskiej 73. Placówka zaprasza wszystkich pacjentów z okolic Śląska. Przed wizytą należy zarejestrować się telefonicznie na konkretny termin.